INFORMACJA

Drodzy Uczniowie! Drodzy Rodzice!
Dyrektor Szkoły Podstawowej SPSK w Piotrkowie informuje, że w związku z decyzją Ministra Edukacji Narodowej wynikającą z konieczności zapobiegania rozprzestrzenianiu się koronawirusa, zostaje przedłużone zawieszenie działalności szkół, przedszkoli i żłobków, w tym także zajęcia dydaktyczno –opiekuńczo – wychowawcze od dnia 25 marca do 15 kwietnia 2020r.

Informuję również, że rodzicom dziecka do 8. roku życia, w przypadku nieprzewidzianego zamknięcia żłobka, przedszkola lub szkoły należy się zasiłek opiekuńczy (art. 32 ust. 1 lit. a Ustawy z dnia 25 czerwca 1999 o świadczeniach pieniężnych z ubezpieczenia społecznego w razie choroby lub macierzyństwa, Dz.U. 2017, poz. 1368);

Wszelkie informacje będą na bieżąco publikowane: na stronie internetowej szkoły:

https://sppiotrkowtryb.spsk.info.pl oraz na profilu szkoły na Facebook’u.

Nauczyciele naszej szkoły, zgodnie z najnowszymi rozporządzeniami oraz procedurami prowadzą zdalne nauczanie uczniów, za pomocą różnych platform on-line, komunikatorów oraz drogą mailową. Dla każdego z nas to nowe doświadczenie. Myślę, że wspólnie sprostamy temu wyzwaniu. Proszę na bieżąco zaglądać do wysyłanych przez nauczycieli materiałów dla uczniów. Od poniedziałku do piątku nauczyciele, wychowawcy są do Państwa dyspozycji telefonicznie, mailowo bądź przy pomocy komunikatorów internetowych w godzinach swojej pracy aby wspólnymi siłami realizować wraz z uczniami treści podstawy programowej.

Kochani Uczniowie! Apeluję – przede wszystkim dbajcie o siebie. ZOSTAŃCIE w swoich domach. Wysypiajcie się i starajcie się stosować wszystkie podane zalecenia służb sanitarnych.
Szanowni Rodzice! Wspierajcie Państwo swoje ukochane dzieci w rozumieniu tej trudnej, obecnej sytuacji. Proszę w miarę możliwości o zapewnienie uczniom odpowiednich warunków na czas nauki w domu. Wspólnie z całym naszym gronem pedagogicznym, postaramy się uczyć i wspierać Państwa dzieci a naszych uczniów w każdy możliwy i dostępny teraz dla nich sposób. Przed nami trudny czas i życie w nieco nowej rzeczywistości.

Również do Państwa przesyłam słowa wsparcia i otuchy. Wierzę głęboko, że wspólnie damy radę.

Z poważaniem

Dyrektor Szkoły