Jasełka

Ze Świętami Bożego Narodzenia wiąże się wiele pięknych tradycji i zwyczajów. Jednym z nich jest odgrywanie inscenizacji o Bożym Narodzeniu zwanych Jasełkami. W naszej szkole w tym roku odbył się koncert kolęd i pastorałek pt.:„Hej Kolęda, Kolęda…”. Najważniejszym celem tego koncertu było kultywowanie polskiej tradycji śpiewania kolęd i pastorałek w okresie Bożego Narodzenia ale nie tylko, o tym, dlaczego warto śpiewać kolędy, pięknie mówił ks. Jan Twardowski:

– Dlaczego śpiewamy kolędy? Dlatego, żeby uczyć się miłości od Pana Jezusa. Dlatego, żeby podawać sobie ręce. Dlatego, żeby się uśmiechać do siebie. Dlatego, żeby sobie przebaczać.

W świąteczną atmosferę wprowadzili nas uczniowie klasy pierwszej i drugiej, którzy pięknie śpiewali kolędy i pastorałki. Zaprezentowali je 20 grudnia, przypominając w ten sposób wydarzenia sprzed ponad dwóch tysięcy lat, kiedy to w Betlejem narodziło się Boże Dzieciątko. Do wspólnego kolędowania włączyli się uczniowie, nauczyciele, rodzice i zaproszeni goście.
Po występie głos zabrała Pani Dyrektor Anna Włóka, która złożyła wszystkim świąteczne życzenia i symbolicznie cała społeczność szkolna połamała się opłatkiem. Uroczystość zakończyła wspólna Wigilia.