Spotkanie z Mistrzem – Pan Daniel Tarnawski w naszej szkole

Dnia 2 marca w poniedziałek w naszej szkole miało miejsce wyjątkowe, ciekawe wydarzenie. Mieliśmy ten zaszczyt i przyjemność, że przyjął nasze zaproszenie i odwiedził nas pan Daniel Tarnawski – zawodnik drużyny futbolu amerykańskiego Lowlanders z Białegostoku (Mistrz Polski 2018 r.), reprezentant Kadry Narodowej Polski (m.in. wygrany mecz towarzyski reprezentacji Polski z Belgią – pan Daniel na pozycji liniowego defensywnego). Jeden z najlepszych graczy Reprezentacji Polski na The World Games Wrocław 2017, w tym samym roku znalazł się także w TOP10 polskich zawodników wg Touchdown Europe. Początkowo związany był z najstarszym klubem futbolu amerykańskiego w Polsce – Warsaw Eagles.  Poza tym Daniel Tarnawski jest absolwentem wychowania fizycznego, trenerem indywidualnym oraz trenerem przygotowania motorycznego. Swoją wiedzę od wielu lat opiera na ogromnym, wieloletnim doświadczeniu w sporcie.

Spotkanie z wybitnym sportowcem z Piotrkowa, rozpoczęło się w sali klasy III, gdzie uczniowie mogli posłuchać m.in. o tym, że sport w jego życiu obecny był już od najmłodszych lat dzieciństwa. Zaczęło się od pływania a gdy miał 7 lat należał już do drużyny koszykarskiej UMKS Piotrcovia. Uczniowie zobaczyli wiele ciekawych zdjęć, folderów z obecnej kariery sportowca w futbolu amerykańskim. Największą frajdę sprawiło uczniom przymierzanie elementów  specjalnego stroju zawodnika, do gry w futbol amerykański. Potem każdy z uczniów mógł zadać kilka pytań a nasz gość cierpliwie i szczegółowo na wszystkie odpowiadał. Przekazane przez Pana Daniela informacje i ciekawostki, wzbudziły w uczniach ogromne zainteresowanie uprawianą przez niego dyscypliną sportu. Na sam koniec przyszedł czas na autografy i indywidualne rozmowy.

Uczniowie spotkaniem z Panem Danielem Tarnawskim byli zachwyceni. Skutecznie zachęcił ich do rozwijania nowych, jak i dotychczasowych pasji sportowych.