SZKOLNE JASEŁKA 2019

W czwartek 19 grudnia 2020 r. w naszej szkole odbyły się tradycyjne jasełka bożonarodzeniowe. Jak co roku w organizację imprezy włączyło się grono pedagogiczne, pani Dyrektor oraz uczniowie wspierani w swych przygotowaniach przez rodziców. W sali gimnastycznej naszej szkoły, wypełnionej po brzegi widownią, zapanowała miła i ciepła atmosfera.

Jasełka rozpoczęła grupa taneczna, wykonująca choreografię do pięknego utworu z musicalu „Metro” – UCIEKALI. Tegoroczne jasełka to splot tradycyjnych scenek nawiązujących do zdarzeń sprzed ponad dwóch tysięcy lat z tradycjami świętowania narodzin Pana Jezusa w polskich domach. Widzowie mogli zobaczyć, m.in. Józefa poszukującego miejsca dla swojej rodziny, mędrców spieszących oddać pokłon Nowo-narodzonemu Bogu czy też pastuszków , którzy „przybieżeli do Betlejem” z darami dla małego Jezuska.

Ciekawa, nastrojowa choreografia, pełna emocji gra młodych aktorów, którzy mieli do opanowania całkiem spore kwestie, przeplatane kolędami, a do tego wspaniała scenografia sprawiły, że nasi widzowie jasełka oglądali z wielką przyjemnością. Wszystkim zaangażowanym osobom należą się naprawdę duże słowa wdzięczności i uznania. Na koniec Pani Dyrektor złożyła wszystkim życzenia, podziękowała artystom oraz przybyłym gościom za udział w Jasełkach, zapraszając na kolejne już za rok.