UDZIAŁ W KAMPANII „MAŁA KSIĄŻKA – WIELKI CZŁOWIEK”- KLASA 1

Klasa I przyłączyła się do ogólnopolskiej kampanii „Mała Książka – wielki człowiek”, organizowanej przez Instytut Książki, realizowanego ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, pod honorowym patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej oraz Rzecznika Praw Dziecka. Projekt tez został przygotowany z myślą o najmłodszych uczniach, którzy właśnie rozpoczynają swoją przygodę z edukacją w szkole podstawowej i stawiają swoje pierwsze kroki w nauce czytania. Za sprawą przygotowanej specjalnie dla nich książki, Instytut chce zaprosić wszystkich pierwszoklasistów do odbycia niezwykłej przygody, jaką jest umiejętność rozpoznawania liter, składania ich w wyrazy czy zdania. Co jeszcze najważniejsze – do czerpania przyjemności z czytanej książeczki –  przy wsparciu najbliższych, jak i tej odkrywanej samodzielnie.

Każdy z uczniów klasy I otrzymał 'Wyprawkę czytelniczą”:

  • „Pierwsze abecadło” – antologia tekstów najlepszych polskich autorów dziecięcych, m.in.: M. Musierowicz, A. Onichimowskiej, R. Kosika, A. Fredry, J. Twardowskiego, Terakowskiej i innych, w opracowaniu graficznym wybitnej ilustratorki Iwony Chmielewskiej;
  • Książką połączeni, czyli uczymy się czytać razem” – broszura, która jest poradnikiem dla rodziców i opiekunów podpowiadającym, jak wspierać dziecko w nauce czytania, jak również zbiorem pomysłów na zabawy dla dzieci i aktywności związane z tekstami z książki;
  • Kreatywny alfabet – plakat z literami do wycinania, który ma wspomóc naukę alfabetu i czytania.W naszej klasie uroczyste wręczenie wyprawek odbyło się podczas obchodów Międzynarodowego Dnia Postaci z bajek – 5 listopada.
    Zachęcamy rodziców i wszystkich bliskich uczniów klasy I, to twórczego, pełnego czytelniczych przygód, wspólnego spędzenia czasu.
    Więcej informacji na stronie internetowej: http://wielki-czlowiek.pl/pierwszoklasisci/