Wycieczka do Warszawy – 08.10.2019 r.

W tym roku po raz kolejny uczniowie Szkoły Podstawowej SPSK uczestniczyli w wycieczce do Warszawy. Dnia 8 października ruszyliśmy do stolicy. Choć wyjazd odbywał się wcześnie rano, humory dopisywały! W planach mieliśmy zwiedzanie gmachu Sejmu RP, Łazienek Królewskich oraz Telewizji Polskiej.

W trakcie wizyty w Sejmie uczniowie zostali zapoznani m.in. z makietą budynków składających się na kompleks należący do Sejmu i Senatu PR oraz rozmieszczeniem poszczególnych instytucji na tym terenie. Następnie uczniowie udali się do Sali Posiedzeń Sejmu, gdzie w miejscu przeznaczonym dla gości zostali zapoznani z historią oraz czasem współczesnym parlamentu. Oprowadzała nas pani przewodnik, która przypomniała historię polskiego parlamentaryzmu, a także opowiedziała o pracy posłów.

Kolejnym punktem wycieczki był spacer po Łazienkach Królewskich i udział w warsztatach edukacyjnych „Poznaj króla”. Uczniowie wędrując po wnętrzach pałacowych szukali symboli władzy monarchy oraz poznawali królewskie życie w XVIII wieku.

Jednak niezapomniane wrażenia czekały na dzieci przy ulicy Woronicza 17, w głównym gmachu Telewizji Polskiej. Przewodnik najpierw zaprosił nas do reżyserki TVP Sport. Poznaliśmy tajniki nagrywania wydarzeń sportowych. Poznaliśmy pracę poszczególnych osób przygotowujących program i jak się okazało, cały ten proces jest niezwykle trudny. Zwiedziliśmy również studio nagraniowe, w którym realizuje się program „Jaka to melodia”. Pan przewodnik pokazał nam magazyny pełne dekoracji i eksponatów i opowiedział o tajemnicach telewizji. Na koniec zobaczyliśmy studio „Pytania na śniadanie”. Niektórzy uczniowie mogli wcielić się w rolę prowadzących i gwiazd telewizji. Na koniec zwiedziliśmy muzeum, w którym zgromadzono pamiątki z początków funkcjonowania telewizji. Po całym dniu pełnym wrażeń i nowej wiedzy udaliśmy się na smaczny obiad. Pomimo zmęczenia byliśmy zadowoleni. Mamy nadzieję, iż ponownie odwiedzimy to wspaniałe miasto. Szczęśliwi i zadowoleni wróciliśmy do domu.

Czekamy na kolejną wycieczkę! 🙂

rbt